Кошик
46 відгуків
продажа ингредиентов для пищевой промышленности.
+380680169404
+380680169404
+380505669323
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Натуральний шоколад

Шоколад натуральний

     Першими призвичаїлися до шоколаду жителі Південної Америки, саме вони і вважаються родоначальниками в технологіях отримання різних варіантів шоколаду. З урахуванням жаркого клімату цієї місцевості, індіанці і ацтеки , а саме вони першими звернули увагу на можливість використання в їжу бобів какао, подрібнені й обсмажені боби какао з'єднували з холодною водою, вносили в одержаний розчин гіркий перець і пили. За однією з версій перекладу слово «шоколад» якраз і означає «гірка вода».

     Коли цей гіркий і холодний напій дійшов до Європи, він тут став гарячим і солодким, але через дорожнечу сировини він був доступний лише обраним заможним людям. Два століття тому гарячий шоколад продавався в аптеках як препарату для сил і бадьорості, хоча механізм, який сприяє підвищенню настрою при вживанні шоколаду, до  цих досконально не вивчений.

     Справжній переворот в технології виробництва шоколаду стався після того, як навчилися виробляти масло какао. Сировиною для цього служило терте какао. Це дало можливість отримувати  плитковий шоколад, а європейці перейшли від споживання рідкого до твердого шоколаду.

     Законодавцями «шоколадної моди» у світі вважаються швейцарці. Вони не тільки налагодили виробництво чорного плиткового шоколаду, але і освоїли випуск молочного шоколаду, додавши туди сухе молоко. А ось за обсягом першість у виробництві шоколаду натурального впевнено займає Бельгія. Саме в магазинах і кондитерських цієї країни можна знайти шоколад у найбільшому асортименті.

     Як же отримують шоколад натуральний і які види цього дивовижного продукту існують? На першому етапі виробництва необхідно відсортувати, підсушити і обсмажити боби какао. Потім  боби подрібнюють і отримують крупку - какао терте. Якщо його спресувати, то отримують какао-масло, що залишилося в пресі какао-макуха потім стане основою какао-порошку.

     І ось, отримавши вже всі складові, можна приступати до отримання натурального шоколаду. Він буває кількох видів – гіркий, молочний, білий. Це основні види шоколаду, хоча їх існує набагато більше і залежить це від різноманітність варіантів начинок та ароматизаторів, що використовуються при його виготовленні.

   В производстве натурального шоколада в качестве ингредиентов  используют какао тертое, масло-какао и сахарная пудра. Используя эти компоненты в различных соотношениях получают шоколад натуральный с различными вкусовыми оттенками – от горького и до сладкого. Горечь шоколада определяется количеством в нем какао тертого, оно обеспечивает яркий аромат шоколада. Если добавить в указанные ингредиенты сухое молоко, то можно получить молочный  шоколад.

     Для приготування білого шоколаду використовуються всі ті ж компоненти, за винятком какао-порошку. Для гармонізації смаку шоколадну масу додають ще і ванілін.